Kunčina Ves
malá víska na Jižní Moravě

Turistika

Obec je součástí přírodního parku Lysicko, který se nachází v mikroregionu Kunštátsko-Lysicko. Tento mikroregion je tvořen třemi přírodními parky. Přírodní park Halasovo Kunštátsko o rozloze 68,5 km2 byl vyhlášen v roce 1980. Svratecká hornatina (vyhlášen v roce 1990) má rozlohu 100,7 km2. Nejmenší z nich, s rozlohou 40,2 km2, je již jmenovaný park Lysicko (vyhlášen v roce 1994).

autobusová zastávka

autobusová zastávka

Krajem, a tedy i Kunčinou Vsí, probíhají turistické značky. Červená vede z Lomnice přes Lysice až do Rájce-Jestřebí. Naopak žlutá vás provede Bedřichovem, naší vsí, kterou protíná ze severu na jih, a končí v Černé Hoře. Neláká-li vás pěší chůze, vězte, že námi je vedena i cyklostezka č. 5144 Kunštát – Lysice. A pokud ani kolo není to pravé ořechové, lze se k nám dopravit i autobusovou linkou č. 257 z Boskovic, Lomnice či Lysic v rámci integrovaného dopravního systému Jihomoravského kraje.

Výlety do okolí

 

Mezi Kunčinou Vsí a Kozárovem na kopci Babylon (656 m.n.m.) je na telekomunikační věži vysoké 42 m (139 schodů) veřejně přístupná rozhledna. Pokud se vrátíte zpátky do obce a půjdete po červené turistické značce směrem na východ, narazíte na zříceninu Rychvald. Dále byste došli do Lysic, kde si rozhodně nenechte ujít prohlídku nádherného lysického zámku a ojedinělou zámeckou zahradu s promenádní kolonádou.

Různých památek je v okolí docela velké množství. Zmiňme se už ale jen o nově zpřístupněném zámku v Kunštátu, rodišti Jiřího z Poděbrad, a uměle vytesané jeskyni Blanických rytířů v Rudce. Kousek od ní stojí zbytek největší sochy T. G. Masaryka.

Poslední aktualizace: 21.12.2017
Obecné  |  Ubytování  |  Turistika  |  Kontakt